Заупокойна молитва пред войнишкия паметник бе отслужена от бургаското православно духовенство.
На церемонията присъстваха заместник областният управител Георги Маджаров, председателят на Общински съвет Бургас Михаил Хаджиянев, зам.-кметът на Община Бургас Диана Саватева и депутати от 52-ро Народно събрание от партия „Прогресивна България“, общински съветници и граждани.
В честването с изпълнението на патриотични песни участва Духовият оркестър на Община Бургас.
Денят на Македония се отбелязва на Свети Дух. Тогава свеждаме глави пред саможертвата на хилядите българи, загинали за освобождението на Македония и за национално обединение. Почитат се загиналите в Кресненско-Разложкото въстание, в Горноджумайското въстание, в Илинденско-Преображенското въстание от 1903 г., в Балканската, Междусъюзническата и Първата световна война, в Тиквешкото и Дебърско-Охридското въстание, и във всички проявления на борбите на българите за национално освобождение и обединение.











