Областният управител Дико Градев участва днес във възпоменателния ритуал по повод отбелязване на годишнината от саможертвата на военните моряци, загинали при изпълнение на служебния си дълг.
Отец Серафим извърши молебен в тяхна памет. С цветя и едноминутно мълчание на колене официалните лица и близки на загиналите моряци беше почетена смъртта на тези български герои.
Възпоменателната церемония продължи и на паметника на нос Акин, където катер в морето почете загиналите матроси с вой на сирени и полагане на цветя в морето.



























